HAKKIMIZDA - MASİF AHŞAP, MASİF PANEL

BİLENOR

Bilenor Orman Ürünleri 1994 yılında Orman Endüstri Mühendisi Yasin Bilgin tarafından şahıs firması olarak kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren orman ürünlerinden elde edilen ham madde ve yarı mamül satışına ağırlık verilerek, geniş bir açılıma zaman içinde ulaşılmıştır. Firmamız 2000’li yıllardan bugüne fuarlar, yayınlar, makaleler gibi çalışmalarla masif panelin Türkiye pazarında yer edinmesinde büyük katkıda bulunmuştur.

2007 yılından itibaren Bilenor Orman Ürünleri San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerine devam etmiş, özellikle Rize ve civarında yetişen endüstriyel ağaçları işlemiştir. Bunlardan özellikle kestane, ceviz, kayın kereste, masif panel, ahşap parke, ahşap pencere profilleri üretilerek kendi markasıyla pazarlamaya başlamıştır. Ayrıca ahşap koruyucular konusunda Dünya çapında konularında uzman farklı firmaların bayiliklerini de bünyesinde bulundurmaktadır.

Bu markanın yanı sıra firma ortaklarından Heves Bilgin’in oluşturduğu HVS Tasarım markası ile yeni iç mekan mobilya ve aksesuarlarını tasarlayarak piyasaya sunulmuştur. 2016 yılında Rize Organize Sanayi Bölgesinde 14.000 m² alan üzerinde yeni fabrika kuruluş çalışmalarına başlamış olup, yakın bir gelecekte çok daha yüksek kapasitede ve çeşitlilikte üretim yapabilecektir. Kurulduğu günden bu yana yüksek bir ivme ile büyümeye devam ederek ve 25 yıldır aynı adreste bulunarak sektöründe istikrarlı ve güvenilir bir firma olmuştur. Bilenor Orman Ürünleri, masif panel ile kalıcı, dayanıklı, yaşam dostu ahşap ürünlerin önünü açarak sürdürülebilir doğal çevreye katkı sunmaktadır.